juventus-stadium-estadio-mas-temido-2013-650x358

Juventus – Barcelona, bad news Real Madrid

Juventus dhe Barcelona janë skuadrat me bilancin më të mirë në shtëpi në ligat kryesore evropiane.

“Bianconerët” në kuadër të Ligës së Kampionëve nuk janë mposhtur në shtëpi nga prilli i vitit 2013 kur Bayern Munich doli fitues në Torino.

Në përjashtim të asaj humbjeje, Juventus shënoi 18 rezultate pozitive të njëpasnjëshme, dhe fitorja e mysafirëve mungon tashmë 18 ndeshje, 1300 ditë, përcjell “Lajmi.net”.

Kurse, njësoj si Juventus është edhe Barcelona që në “Camp Nou” është mposhtur për herë të fundit njësoj nga Bayern Munich më 2013.

Bayern Munich nuk është mposhtur në shtëpi në 14 ndeshje ndërsa Real Madrid vjen më pas por dad humbje në 10 ndeshje.

Translate »